Åpning av Internasjonal uke

unge mennesker holder opp en globus
Åpning av Internasjonal uke
Studenter og ansatte inviteres til avspark for internasjonal uke med keynote og musikk

Velkommen til åpningen av Internasjonal uke!

Vi starter med en keynote av Anna CohenMiller med tittelen:

Hvorfor bry seg om internasjonalisering i høyere utdanning? Å plassere oss selv i bildet av undervisning, læring og forskning lokalt og globalt

Anna CohenMiller, PhD, er en transnasjonal forsker innen sosial rettferdighet, TEDx-foredragsholder, prisvinnende utdanningsleder og forfatter som sentrerer arbeidet sitt rundt å styrke enkeltpersoner og samfunn til å ta opp globale spørsmål knyttet til likestilling og inkludering i høyere utdanning. Hun spesialiserer seg på å bruke transformativ læring, kritisk selvrefleksjon og kunstbaserte tilnærminger for å fremme bevissthet, samarbeid og tilknytning. Med omfattende erfaring fra USA og Sentral-Asia, jobber Anna nå som professor ved PLUS: Senteret for profesjonell utvikling og læring, hvor hun med glede tar imot ideer til samarbeid og konsultasjon for å styrke inkluderende tilnærminger innen undervisning, læring og forskning lokalt, regionalt og internasjonalt.

Arrangementet avslutter med live musikk.

Ta turen innom og feir med oss!

Nord Open Week 2026
Konferanse/seminar
6.12. feb. 2026

Nord Open Week 2026

Nord universitet, campus Levanger
09:00
16:00
Bli med å utforske kunstig intelligens gjennom spennende arrangementer i løpet av en uke i februar.
EndNote 21 - introduksjonskurs
Kurs bibliotek
11. februar 2026

EndNote 21 - introduksjonskurs

Teams/Zoom
12:15
14:00
EndNote er et verktøy som integreres med Word, og lar deg organisere kilder og enkelt sette inn referanser i teksten din.
Lese og vurdere vitenskapelige artikler
Kurs bibliotek
11. februar 2026

Lese og vurdere vitenskapelige artikler

Teams/Zoom
12:15
13:15
I dette kurset får du en innføring i hva en vitenskapelig artikkel er, og hva som kjennetegner ulike typer vitenskapelige artikler