Kunstig intelligens for studenter

Kunstig intelligens for studenter
Er du nysgjerrig på hvordan du kan bruke KI i studiene?

Kurset «Kunstig intelligens for studenter» gir en innføring i hvordan generative KI-verktøy kan brukes på en ansvarlig og effektiv måte, i tråd med Nord universitets retningslinjer.

Vi ser på hva retningslinjene betyr i praksis, utforsker vanlige utfordringer ved KI-bruk, og gir tips til hvordan du kan jobbe reflektert med generativ KI.

Kurset fungerer som en forenklet introduksjon til Canvas-modulen «KI for studenter», og vi anbefaler alle studenter å gjennomføre modulen for å få en grundigere forståelse av hvordan generativ KI kan brukes i studier. Modulen vil publiseres i løpet av høsten 2025.

Kurset krever minimum 5 påmeldinger for å gjennomføres.

Kreativ workshop: Skap en bedre studiestart
Studentarrangement
18. februar 2026

Kreativ workshop: Skap en bedre studiestart

Spir, Nord universitet Bodø (Torggården)
12:00
15:00
Vil du være med å utvikle et tryggere og mer inkluderende læringsmiljø for nye studenter ved Nord universitet?
EndNote 21 - introduksjonskurs
Kurs bibliotek
18. februar 2026

EndNote 21 - introduksjonskurs

Teams/Zoom
12:15
14:00
EndNote er et verktøy som integreres med Word, og lar deg organisere kilder og enkelt sette inn referanser i teksten din.
Disputas: Anna Adlwarth
Disputas
19. februar 2026

Disputas: Anna Adlwarth

Auditorium Elias Blix (A13), Bodø
10:15
15:30
Anna Adlwarth skal holde prøveforelesning og disputas for graden Philosophiae Doctor (ph.d.) i sosiologi ved Fakultet for samfunnsvitenskap, Nord universitet.