Forskerutdanning/doktorgrad

Forsker
Med en forskerutdanning fra Nord universitet har du mange muligheter, enten du ønsker å satse videre på en forskerkarriere eller du vil arbeide innen akademia eller utenfor.

Ph.d.

Vil du være med å bidra til utvikling av ny faglig kunnskap og ligge på internasjonalt nivå innen ditt fagfelt? En ph.d.-utdanning fra Nord universitet kvalifiserer deg til ledende arbeid innen samfunns- og næringsliv, høyere utdanning og forskning nasjonalt og internasjonalt.

Les mer

Ph.d. - kontaktinformasjon

Ved Nord universitet er det faglige og administrative ansvaret for ph.d.-utdanningen delegert til fakultetene, hvor hvert fakultet har en egen faglig ansvarlig og en administrativ ph.d.-koordinator. Forskningsadministrasjonen har ansvar for en del administrative oppgaver knyttet til forskerutdanningen som er felles for hele institusjonen. Spørsmål om forskerutdannning (ph.d.) kontakt fakultetet som administrerer det programmet du er interessert i.

Ph.d. i akvatisk biovitenskap
Faglig ansvarlig: Professor Steinar Daae Johansen - tlf. 755 17833 - steinar.d.johansen@nord.no 
Administrativ kontakt: Jeanette Stegen - tlf. 755 17449 - jeanett.stegen@nord.no

Ph.d. i sosiologi
Faglig ansvarlig: Professor Johans Tveit Sandvin - tlf. 755 17631 - johans.t.sandvin@nord.no  
Administrativ koordinator: Mathilde Dagsvik Ottesen - tlf. 755 17949 - mathilde.d.ottesen@nord.no
          
Ph.d. i bedriftsøkonomi
Faglig ansvarlig: Frank Lindberg - tlf. 755 17 689 - frank.lindberg@nord.no   
Administrativ kontakt: Grete Knudsen - tlf. 755 17 667 - grete.i.knudsen@nord.no
         
Ph.d. i studier av profesjonspraksis
Faglig ansvarlig: Førsteamanuensis Ann Karin Orset - tlf. 75517780 - ann.k.orset@nord.no 
Administrativ kontakt: Geir Fjeldavli - tlf. 755 17416 - geir.o.fjeldavli@nord.no

Avdeling for forskning og utvikling
Administrativ kontakt: Sissel Marit Jensen - tlf. 755 17804 - sissel.m.jensen@nord.no

Dr. philos

Graden dr.philos. (doctor philosophiae) tildeles akademikere som har kvalifisert seg til doktorgrad på egenhånd, uten formell veiledning. Graden har ingen tidsnormering, og du har ingen tilknytning til universitetet som doktorgradskandidat før du har fått godkjent søknad om doktorgradsprøve.

Les mer

Dr. philos - kontaktinformasjon

Avdeling forskning og utvikling har ansvar for en del administrative oppgaver knyttet til dr.philos som er felles for hele institusjonen. Det faglige ansvaret for dr.philos. er delegert til fakultet med aktuelle fagmiljø. For spørsmål angående dr.philos. vennligst kontakt avdeling forskning og utvikling som vil videreformidle kontakt til aktuelt fagmiljø.

Administrativ kontakt: Sissel Marit Jensen - tlf. 755 17804 - sissel.m.jensen@nord.no