Gjeldende emnebeskrivelse (sist oppdatert 2024/25)
Biovitenskapelige forskningsseminarer
BIO5009
Gjeldende emnebeskrivelse (sist oppdatert 2024/25)
Biovitenskapelige forskningsseminarer
BIO5009
Studentene blir gjort kjent med variert biovitenskapelig forskning gjennom seminarer gitt av PhD studenter, ansatte og gjesteforelesere.
Studentene blir gjort kjent med variert biovitenskapelig forskning gjennom seminarer gitt av PhD studenter, ansatte og gjesteforelesere.
Emnet er forbeholdt studenter på master i biovitenskap. Kvalifiserte enkeltemnestudenter kan få adgang dersom det er kapasitet (førstemann til mølla). Ta kontakt med studieveileder.
Etter endt kurs forventes det at studenten har følgende læringsutbytte:
Kunnskap:
- bli kjent med og få kunnskap om nye forskningstema innen biovitenskap
Ferdigheter:
- kunne reflektere over nye forskningstemaer innen biovitenskap
- kunne samhandle med presentatører av forskningsseminarer
- kunne delta aktivt i debatten på forskningsseminar
Generell kompetanse:
- kunne utveksle synspunkter og erfaringer med andre studenter og forskere og kommunisere om biovitenskapelige emner
- være i stand til å plassere samtidsforskning i biovitenskap og den profesjonelle rollene som forskere har spilt i en bredere vitenskapelig kontekst
Utover semesteravgift og pensumlitteratur forutsettes det at studenten disponerer en bærbar datamaskin.
Valgfritt
Seminarer.
Evalueres årlig av studentene gjennom emneundersøkelser. Evaluering inngår som en del av universitetets kvalitetssikringsystem.
Sammensatt vurdering, karakterregel A-E, Beste A, Ikke bestått F
- Obligatorisk deltagelse - på minst 12 seminarer arrangert av FBA, teller 0/100 av karakteren, karakterregel Godkjent - Ikke godkjent. Forutsetning for å få endelig karakter i emnet.
- Arbeidskrav - studenten skal stille minst 6 spørsmål som er relevante til det aktuelle seminaret, teller 0/100 av karakteren, karakterregel Godkjent - Ikke godkjent. Forutsetning for å få endelig karakter i emnet.
- Muntlig eksamen - kort presentasjon, teller 100/100 av karakteren, karakterregel Bestått - Ikke bestått.
Det kreves ingen forkunnskaper utover opptakskravet.
Med overlapp menes en faglig likhet mellom emner med samme faginnhold. Du vil derfor få følgende reduksjon i studiepoeng om du har tatt emner som er angitt under:
BIO5004 - Biovitenskapelige forskningsseminarer - 3 Studiepoeng