Utveksling

Glade studenter
Har du lyst til å ta et semester i utlandet? Søk om utveksling!

 Alt du trenger å vite før, under og etter utveksling

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Søknadsfrister


20. januar (hovedfristen for høst- og vårsemesteret)

1. septembe(vårsemesteret)



Veiledning om utveksling

Enhet for internasjonalisering. 

Åpningstidene for besøk og henvendelser er: 
10.00-14.00, mandag, tirsdag og torsdag.
Telefon: +47 75 51 78 70

Book veiledning på teams her:

Elena Popova  - ​Utveksling og praksis i Europa gjennom Erasmus+

Kai-Martin Johnsen ​- Utveksling ​og praksis utenfor Europa​

Faglige spørsmål

Kontakt internasjonal koordinator på fakultet for spørsmål om fag, praksis og innpass av emner.
 

Fakultet for biovitenskap og akvakultur:

Jose Antonio De Pool Moran - jose.a.moran@nord.no
 
Fakultet for lærerutdanning og kunst- og kulturfag
Charlotta Langejan - charlotta.m.langejan@nord.no
Bodø
 
Kristin Gulstad Aaknes - kristin.g.aaknes@nord.no
Levanger
 
Fakultet for sykepleie og helsevitenskap
Ingrid Bergem Sand - ingrid.b.sand@nord.no​
 
Fakultet for samfunnsvitenskap 
Stian Hiis Bergh - stian.h.bergh@nord.no​​
Bodø
 
Ole Christian Tidemann - ole.c.tidemann@nord.no
Levanger
 
Handelshøgskolen 
Sandra Wiik - sandra.wiik@nord.no

 

 

Med hundekjøring på timeplanenIdrettsstudent Kolbjørn Lindberg (22) er på utveksling ved University of Alaska i Anchorage, USA. Han har en klar oppfordring til alle som vurderer et semester i utlandet: gjør det!https://www.nord.no/no/Student/utveksling/intervju/Sider/med-hundekjoring-pa-timeplanen.aspxMed hundekjøring på timeplanen
En spennende og annerledes hverdag«Det er noe spesielt med studieopphold i utlandet, hverdagen blir mye mer spennende og annerledes» sier biologistudent Dag Gjetø som er på utveksling i Bremen i Tyskland.https://www.nord.no/no/Student/utveksling/intervju/Sider/en-spennende-og-annerledes-hverdag.aspxEn spennende og annerledes hverdag
Do it!Mariann Ratama anbefaler alle varmt å dra på utveksling. Her deler hun sine erfaringer fra et flott halvår i Australia.https://www.nord.no/no/Student/utveksling/intervju/Sider/gjor-det.aspxDo it!